Odbieraj bezpłatne połączenia z Polski
Wielkiej Brytanii i całego świata

Rekomendujemy

Telefon VoIP

najlepiej

Telefon VoIP (telefon IP) to typ aparatu telefonicznego, który w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów nie jest podłączany do linii telefonicznej, lecz do Internetu a rozmowy przeprowadzamy korzystając z technologii VoIP. Możesz również podłączyć tradycyjny telefon i odbierać połączenia z wykorzystaniem bramki VoIP (adaptera VoIP). Bramka VoIP to po prostu przejściówka pozwalająca podłączyć zwykły analogowy aparat telefoniczny do internetu.

Zaletą tych rozwiązań jest bardzo dobra jakość, brak dodatkowych opłat za przekierowanie połączeń i niezależność od komputera. Te rozwiązania rekomendujemy.

Komputer

najprościej

Najprostszym zupełnie darmowym sposobem jest skorzystanie z możliwości odbierania połączeń telefonicznych za pomocą komputera. Rozmowy odbierasz przez program zainstalowany na Twoim komputerze, np. Zoiper.

Zaletą tego rozwiązania jest brak jakichkolwiek wydatków na sprzęt, brak opłat związanych z przekierowaniem połączeń lub dostępem mobilnym do internetu, wadą jest ograniczona wygoda prowadzenia rozmów, komputer musi być włączony, musisz mieć słuchawki i mikrofon. Link do wstępnie skonfigurowanej z HaloPolska aplikacji Zoiper znajdziesz w stopce strony.

Telefon komórkowy
smartfon, tablet

najwygodniej

Jedną z opcji korzystania z telefonii internetowej jest zastosowanie telefonu komórkowego, tabletu lub smartfona. Wiele dostępnych na rynku modeli posiada fabrycznie wbudowane oprogramowanie klienta VoIP. Istnieje też możliwość instalacji zewnętrznych aplikacji, należy pobrać i zainstalować program typu softphone, np. Zoiper w Apple Store, Google Play lub na stronie producenta: www.zoiper.com. Link do wstępnie skonfigurowanej z HaloPolska aplikacji Zoiper znajdziesz w stopce strony.

Najlepszą jakość połączeń uzyskamy przy połączeniu do sieci Wi-Fi lub w strefie silnego sygnału szerokopasmowych połączeń 3, 3.5G, 4G lub LTE. Ze względu na specyfikę działania sieci GSM opóźnienie sygnału i jakość połączeń mogą się zmieniać w trakcie rozmowy zależnie od siły sygnału, przeszkód terenowych, ilości użytkowników mobilnego Internetu korzystających z tej samej stacji bazowej.

W przypadku połączenia za pośrednictwem Wi-Fi nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty, natomiast w przypadku połączenia realizowanego przez sieć GSM Twój operator komórkowy może pobierać dodatkowe opłaty.

Z telefonu komórkowego możesz również odbierać połączenia bez połączenia z internetem, jak w przypadku użycia telefonu stacjonarnego. Usługa jest darmowa, zapłacisz jedynie za czas rozmowy przekierowanej jak za połączenie do sieci komórkowych po naszych atrakcyjnych stawkach. Zawsze na bieżąco śledzisz koszty swoich połączeń na billingu dostępnym w panelu klienta.

Telefon stacjonarny

najłatwiej

Użycie telefonu stacjonarnego jest najprostszym rozwiązaniem bez wykorzystania internetu, zakupu dodatkowego sprzętu i instalacji. Zamawiasz na przykład polski numer telefonu w sieci HaloPolska, ustawiasz w panelu klienta przekierowanie połączeń przychodzących na swój lokalny stacjonarny numer telefonu. Gotowe! Odbierasz bezpłatne połączenia przychodzące z Polski na Twój polski stacjonarny numer telefonu! Twój dotychczasowy lokalny numer telefonu pozostaje bez zmian i nie jest obciążony żadnymi dodatkowymi opłatami. Jeżeli przebywasz w Polsce kup angielski numer stacjonarny i odbieraj bezpłatne połączenia od znajomych i rodziny z Wielkiej Brytanii. Możesz kupić dowolna ilość numerów z różnych krajów i wszystkie przekierować na swój dotychczasowy numer telefonu.

Usługa jest darmowa, zapłacisz jedynie za czas rozmowy przekierowanej jak za połączenie do sieci stacjonarnych po naszych atrakcyjnych stawkach. Zawsze na bieżąco śledzisz koszty swoich połączeń na billingu dostępnym w panelu klienta.

Z tego rozwiązania możesz korzystać używając również telefonu komórkowego.