Zobacz jak łatwo i tanio dzwonić
jak działa telefonia VoIP HaloPolska

Rekomendujemy

Telefon VoIP

najlepiej

Telefon VoIP to typ aparatu telefonicznego, który w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów nie jest podłączany do linii telefonicznej, lecz do Internetu a rozmowy przeprowadzamy korzystając z technologii VoIP. Możesz również podłączyć tradycyjny telefon i wykonywać połączenia z wykorzystaniem bramki VoIP. Bramka VoIP to po prostu przejściówka pozwalająca podłączyć zwykły analogowy aparat telefoniczny do internetu.

Zaletą tych rozwiązań jest bardzo dobra jakość i niezależność od komputera. Te rozwiązania rekomendujemy.

Komputer

najprościej

Najprostszym sposobem jest skorzystanie z możliwości wykonywania połączeń telefonicznych za pomocą komputera. Rozmowy wykonujesz przez program zainstalowany na Twoim komputerze, np. Zoiper.

Zaletą tego rozwiązania jest brak jakichkolwiek wydatków na sprzęt, wadą jest ograniczona wygoda prowadzenia rozmów, komputer musi być włączony, musisz mieć słuchawki i mikrofon. Link do wstępnie skonfigurowanej z HaloPolska aplikacji Zoiper znajdziesz w stopce strony.

Telefon komórkowy
smartfon, tablet

najwygodniej

Jedną z opcji korzystania z telefonii internetowej jest zastosowanie telefonu komórkowego, tabletu lub smartfona. Wiele dostępnych na rynku modeli posiada fabrycznie wbudowane oprogramowanie klienta VoIP. Istnieje też możliwość instalacji zewnętrznych aplikacji, należy pobrać i zainstalować program typu softphone, np. Zoiper w Apple Store, Google Play lub na stronie producenta: www.zoiper.com. Link do wstępnie skonfigurowanej z HaloPolska aplikacji Zoiper znajdziesz w stopce strony.

Najlepszą jakość połączeń uzyskamy przy połączeniu do sieci Wi-Fi lub w strefie silnego sygnału szerokopasmowych połączeń 3, 3.5G, 4G lub LTE. Ze względu na specyfikę działania sieci GSM opóźnienie sygnału i jakość połączeń mogą się zmieniać w trakcie rozmowy zależnie od siły sygnału, przeszkód terenowych, ilości użytkowników mobilnego Internetu korzystających z tej samej stacji bazowej.

W przypadku połączenia za pośrednictwem Wi-Fi nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty, natomiast w przypadku połączenia realizowanego przez sieć GSM Twój operator komórkowy może pobierać dodatkowe opłaty.

Z telefonu komórkowego możesz również wykonywać połączenia przez dostęp wdzwaniany Dial-up bez połączenia z internetem, jak w przypadku użycia telefonu stacjonarnego.

Telefon stacjonarny

najłatwiej

Telefon stacjonarny jest najprostszym rozwiązaniem bez użycia internetu. Dzwonisz na lokalny numer dostępowy z Wielkiej Brytanii lub z Polski, przez co wydzwaniasz się do naszej sieci i następnie wybierasz numer docelowy. Dzięki temu, że wcześniej dodasz w panelu klienta numer telefonu z którego będziesz się łączył nasz system zidentyfikuje ten numer i powiąże go z kontem w HaloPolska.

Możesz również kupić angielski numer stacjonarny i przekierować go bezpośrednio do Polski pod numer pod który często dzwonisz. W ten sposób zawsze wybierasz tylko numer lokalny ze swojego telefonu stacjonarnego a system łączy Cię bezpośrednio z numerem docelowym w Polsce. Przekierowanie możesz zmieniać w zależności od potrzeb lub kupić kilka numerów. Jeśli przebywasz w Polsce kup polski numer stacjonarny i przekieruj go do rodziny lub znajomych w Wielkiej Brytanii.

Usługa jest darmowa, zapłacisz jedynie za czas rozmowy przekierowanej jak za połaczenie do sieci stacjonarnych lub komórkowych po naszych atrakcyjnych stawkach. Zawsze na bieżąco śledzisz koszty swoich połączeń w billingu dostępnym w panelu klienta. Sprawdź koszt połączenia Twojego operatora na numery stacjonarne. Nasze numery są standardowymi numerami stacjonarnymi i jeśli Twój plan taryfowy obejmuje bezpłatne połączenia na numery stacjonarne nie zapłacisz żadnej dodatkowej opłaty.

Z tego rozwiązania możesz korzystać używając również telefonu komórkowego.