Telekonferencje rozwiązują problem kiedy nie mamy możliwości zorganizowania fizycznego spotkania lub kiedy chcemy ograniczyć koszty, wystarczy, że o umówionej porze rozmówcy podłączą się przez numer dostępowy do wspólnej rozmowy, nie muszą przebywać fizycznie w tym samym miejscu a jednak mają możliwość uczestniczyć w rozmowie tak jakby spotkali się w jednym pokoju. Administrator pokoju konferencyjnego może zarządzać ustawieniami konferencji, może skonfigurować indywidualną listę rozmówców lub kod PIN dzięki któremu osoba dzwoniąca uzyska dostęp do pokoju, może ograniczyć lub zezwolić na zabranie głosu uczestnikowi, jeśli ten poprzez klawiaturę swojego telefonu zgłosi wcześniej specjalnym kodem prośbę włączenia mikrofonu. 

Czy do usługi konferencji potrzebny jest jakiś specjalny numer?
Usługę można skonfigurować na publicznym numerze stacjonarnym z dowolnej strefy numeracyjnej, numerze komórkowym oraz na numerze zagranicznym.

Z iloma rozmówcami jednocześnie można prowadzić rozmowę?
W podstawowym wariancie aż 100 rozmówców może połączyć się równocześnie do pokoju konferencyjnego skonfigurowanego na numerze stacjonarnym. 

Jakie miejsce będzie najlepsze do połączenia konferencyjnego?
Technicznie nie ma żadnych ograniczeń co do miejsca, potrzebujemy jedynie dowolny telefon z możliwością wykonania połączenia na numer dostępowy, jednak np. pokój biurowy będzie zdecydowanie bardziej komfortowy jak ruchliwa ulica czy taksówka.

Jak przygotować się do telekonferencji?
Zorganizować komfortowe miejsce, zadbać o zestaw słuchawkowy i naładować baterię jeśli wykorzystujemy telefon komórkowy.

Jak zorganizować telekonferencję dla większej grupy uczestników?
Ustalić dokładnie termin konferencji, poinformować uczestników o planowanym terminie wraz z instrukcją dołączenia do konferencji: podać numer dostępowy oraz kod PIN jeśli skonfigurujemy takie zabezpieczenie. W ustawieniach pokoju konferencyjnego wyłączyć domyślnie mikrofon każdemu uczestnikowi, włączyć komunikat powitalny z krótką instrukcją np. w jaki sposób użytkownik ma zgłosić prośbę o zabranie głosu co pomoże w kontrolowaniu prowadzenia dyskusji.